Historia

Historia ponad 11 lat Polufki w obrazkach to sentymentalna podróż, prezentująca najważniejsze osoby i zdarzenia dla naszego rozwoju. Przeżyjcie ją razem z nami!

 • 09.2022

 • 15.05.2021

  Wracamy po lockdownie

  Wreszcie możemy polać gościom legalnie piwo i zarezerwować miejsce…w ogródku. A skoro o rezerwacjach mowa, to żegnamy się z emenago, a witamy formularz na naszej stronie!

 • 2.04.2021

  Zostajemy Partnerem Karty Mieszkańca

  Zostaliśmy partnerem Gdańskiej Karty Mieszkańca! Od dziś Gdańszczanie mogą taniej i wygodniej wypożyczać planszówki z Polufki!

  Baner Karta Mieszkańca Gdańska

 • 14.01.2021

  Katalog planszówek online

  Gdy potrzebna jest planszówka, to melduje się Polufka! Przedłużające się oczekiwanie na otwarcie zmobilizowało nas do policzenia ile mamy gier, poukładania ich na półkach, a nawet opisania i otagowania. Tak powstał katalog. Enjoy!

  Od startu wypożyczalni przybyło nam 300 gier!

 • 26.10.2020

  ***** *** czyli drugi lockdown

  Mija pół roku od zamknięcia nas na 2 tygodnie…

  Śpij słodko Polufko 🙁

 • 28.05.2020

  Wracamy do gry

  Wirus w odwrocie, więc wracamy – w maseczkach, dezynfekując wszystko i dzielnie znosząc cotygodniowe zmiany planów na Wiejskiej. Niestety nie na długo.

  Zdezynfekowano

 • 16.03.2020

  Zostań w domu i remontuj!

  Pierwszy lockdown przeżyliśmy pracowicie – zrobiliśmy generalny remont i wraz z browarem Brodacz dostarczaliśmy zimne piwo pod Wasze drzwi.

  Zmieniamy kolor ścian po raz 4!

 • 18-19.10.2019

  Zróbmy więc imprezę jakiej nie przeżył nikt!

  Lanie piwa na festiwalach to dla nas pestka, ale kto powiedział, że nie możemy rozdawać kart? W 2019 roku zostaliśmy współorganizatorami Hevelki, odpowiadając za kwestie techniczne. Działo się!

  Jesienna edycja Hevelki z 2019 roku.

 • 1.02.2019

  Asia przejmuje stery

  Nasza najmłodsza pani kierownik, ale niech Was nie zmyli wiek! Ta dziewczyna, niczym Joanna d’Arc, stawi czoła każdej przeciwności, by poprowadzić polufkową armię ku świetlanej przyszłości! 🙂

  Pić czy nie pić?

 • 21.05.2018

  Profesja: Student

  W Polufce studenci są zawsze mile widziani, nawet ci w kapciach i piżamie, schodzący na dół po tosty 🙂 Z miłości do piwa i studenckiego życia powstał Student – nasze flagowe piwo uwarzone przez browar Profesja.

  Profesja: Student

 • 30.04.2018

  Namiot, czyli jak powiększyć Polufkę!

  Gdy na Lidze Mistrzów nie zmieścimy już ani jednego gościa, przychodzi czas na ekspansję! Z sentymentem wspominamy zimne piwo na leżaku z widokiem na mecz. Powtórzymy to na pewno!

  Gdy w Polufce robi się ciasno.

 • 1.04.2018

  Dżasta zostaje polufkowym ninją!

  Gdy w Polufce i na festiwalach działo się tyle, że trudno było nadążyć, a dodatkowo postanowiliśmy otworzyć ogródek, powołaliśmy polufkową ninję, czyli kogoś kto ogarnia cały ten kontrolowany chaos i komunikuje się ze światem za pomocą FB, maili, telefonów, a nawet telepatycznie. Pałeczkę od Dżasty kolejno przejmowały Marta i Martyna. Dziewczyny, pamiętamy o Was! :*

  True ninja!

 • 1.06.2017

  Weronika na kierownika!

  W małym ciele wielki duch! Wera to wulkan pozytywnej energii i filigranowa osoba, która potrafi wejść po schodach z kegiem, zachowując przy tym czarujący uśmiech na twarzy. Była prawdziwą polufkową ninją! Werka, kochamy Cię!

  Wera

 • 29.08.2016

  emenago

  Po 5 latach wreszcie zamieniliśmy kalendarz na bardziej przyjazny system rezerwacji. Dzięki emenago gramy w najprzyjemniejszy tetris ever, znajdując Wam najlepsze stoliki!

  Taki tam codzienny tetris.

 • 21.05.2016

  ALE PALEufka

  5 urodziny postanowiliśmy uczcić w wyjątkowy sposób! Wspólnie z Browarem Brodacz stworzyliśmy ALE PALEufkę – pierwsze polufkowe piwo. Było pyszne, kto nie pił niech żałuje!

  ALE PALEufka

 • 7-9.04.2016

  Polufka on tour!

  Pierwszy wyjazd na festiwal pokazał nam, że #polufkaontour to żywioł nie do zatrzymania! Lane przez nas piwo z Brodacza skończyło się w połowie festiwalu. To o czymś świadczy, prawda? 🙂

  Warszawski Festiwal Piwa

 • 1.09.2015

  Radek menago

  Jedyny facet u sterów, honorowy wieczny student, nasza brodata maskotka! Nawet jak Radek opuści Polufkę, to Polufka nigdy nie opuści Radka. W dowód wdzięczności na odchodne dostał toster – to musi być miłość!

  Radek zawsze w naszym serduszku.

 • 28.06.2015

  Hevelka

  Wypływamy na szerokie wody kraftu! Hevelka to pierwszy festiwal piwa rzemieślniczego w Trójmieście i zarazem nasz pierwszy raz. Szybko okazało się, że lanie piwa mamy we krwi!

 • 1.11.2014

  Pani kierownik!

  Anita to nasza bohaterka i tak pozostanie forever! Trudno opisać, ile genialnych pomysłów, serca i pozytywnej energii wniosła do Polufki, więc napiszemy tylko: DZIĘKUJEMY! Niech Ci zawsze leją jasne niechamskie!

  Żądna krwi kierowniczka?

 • 1.10.2013

  Planszówka na wynos!

  Startujemy z wypożyczaniem gier do domu. W międzyczasie kolekcja mocno się rozrosła, ale zasady pozostały praktycznie niezmienione.  Cieszymy się, że możemy Wam zapewniać rozrywkę również poza Polufką!

  Kolekcja gier z końca 2013 roku.

 • 15.07.2013

  Pierwsze wakacje właścicieli

  Polufka to nasz drugi dom, ale nawet z najprzytulniejszego lokum warto czasem wyjechać na wakacje, zwłaszcza w miesiąc miodowy! Udało się to tylko dzięki Asi i Agacie, które dzielnie ogarniały polufkowe życie!

 • 11.03.2013

  Pierwszy barcamp poza Polufką

  Polufka wychodzi do ludzi i leje dobre piwo na Meet.js #1! A to dopiero początek tej historii, teraz nie jesteśmy w stanie zliczyć wszystkich obsłużonych imprez 🙂

  Meet.js Gdańsk #1

  Meet.js Gdańsk #1

 • 3.01.2013

  Mięsny jesz - wciąż go zjesz!

  Powstaje menu tostowe, które w lekko zmienionej formie funkcjonuje do dziś. Pojawiają się m.in. wegetariańskie z szynką i mięsny jesz, a do tego większy wybór sosów. Zgłodnieliście? My też!

  Archiwalne menu tostowe z 2013 roku.

 • 12.10.2012

  Kraft wjeżdża do lodówki!

  Bycie rewolucjonistą nie jest proste! Pierwsze piwa rzemieślnicze przywoziliśmy osobiście Fabią z Torunia, a potem już nurt piwnej rewolucji poniósł nas i Was. Od początku chcieliśmy serwować najlepsze piwo i tak pozostanie!

  Od przybytku głowa nie boli!

 • 18.06.2012

  Historia od deski do deski

  Najlepsze welcome shoty i last lufki tylko u nas! Ręcznie malowane deski z zestawem 12 shotów od początku wzbudziły Wasz entuzjazm. To co, po lufce?

  Pierwsze przymiarki do desek na kieliszki.

 • 13.04.2012

  Dzień ziemniaka

  Pierwsza impreza plenerowa, na której laliśmy piwo była wyjątkowa! Dzień Ziemniaka organizowany rokrocznie przez Wydział Chemii PG to nie lada gratka dla fanów ziemniaków, kartofli, pyr… Jak zwał tak zwał, ale pieczone świetnie komponują się z piwem!

 • 24.01.2012

  Pierwszy barcamp w Polufce

  Polufka zawsze była otwarta na różne inicjatywy. Pierwszy barcamp, „Appspirina mini: iOS intro” był zapowiedzią wieloletniej, udanej współpracy ze środowiskiem IT, w ramach której zorganizowaliśmy sporo spotkań u nas i laliśmy najlepsze piwo na licznych konferencjach.

  Barcamp w Polufce, 2012 rok.

 • 19.11.2011

  Przepis prosty - TOSTY!

  Kto nigdy nie jadł tostów w Polufce, ten nie zna studenckiego życia ze smakiem! W listopadzie pojawiło się u nas pierwsze menu tostowe łamiące utarte schematy, czyli coś więcej niż ser, szynka i keczup. Znalazły się w nim m.in. Wasze ukochane tosty bałkańskie z serem, salami, oliwkami, papryką i cebulą.

 • 21.05.2011

  Polufka - gotowi, start!

  To co, po lufce? A co to jest POLUFKA? Polufka to…niech każdy dopisze co chce! Tu zaczyna się nasza historia.

  Gdy zaczynaliśmy, na kranach rządziły czeskie lagery.