ZadzwońFacebook

Pub Polufka

ul. Leczkowa 18, Gdańsk Wrzeszcz

Monodram „Nienawidzę” w Polufce

Serdecznie zapraszamy na monodram Marka Koterskiego pod tytułem „Nienawidzę” w wykonaniu Igora Kowalika. Bilety w cenie 10zł do nabycia w Polufce.


Co jest grane?

„Bohater monodramu nie ma imienia ani nazwiska. Wiemy o nim tylko tyle, że boi się rano wstać, boi się otworzyć oczy. Żyje w stanie nieprzerwanej nerwicy, codzienne życie stawia mu opór, potęgujący jego irytację. Problemem jest nie tylko poranne wstawanie, ale i najprostsze czynności – golenie, szykowanie śniadania, jazda tramwajem do pracy. Powoli dowiadujemy się bliższych szczegółów o bohaterze. Łatwo się wzrusza, dość dużo czasu spędza przed telewizorem. Jest rozwiedziony – bo czy można dobrać się z własną żoną? Jednak nadal z nią mieszka w blokowisku. Ma synka, któremu nie potrafi wytłumaczyć, czym jest patriotyzm, bo słowo to straciło dla niego sens. Jest polonistą. Uczy w szkole podstawowej. To dodatkowe źródło frustracji, nic nie jest tak, jak trzeba, także w szkole …więcej.

Kto zagra?

W 2006 roku ukończył PWSFTviT w Łodzi (Wydział Aktorski), wcześniej – Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. we Wrocławiu w klasie saksofonu. W czasie studiów pracował pod kierunkiem wybitnych reżyserów: Jana Machulskiego, Jana Maciejewskiego, Waldemara Zawodzińskiego. Spektakl dyplomowy pt.”Paw królowej” Doroty Masłowskiej, w którym zagrał Ewę, Stanisława Retro, Małgorzatę Mosznal oraz do którego napisał muzykę, otrzymał nagrodę zespołową na XXIV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Od roku 2007 Igor Kowalik pracował jako asystent w PWSFTviT oraz Teatrze Nowym w Łodzi, w którym zagrał między innymi: Gidiego Bazera, Obrońcę Gidiego w „Zabawach na podwórku” E.Mazya w reż. A. M. Marczewskiego. W latach 2009/2013 związany był z Teatrem im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze tworząc niezapomniane role w takich spektaklach, jak „List” Aleksandra Fredry, „Scrooge – Opowieść Wigilijna” Charlesa Dickensa, „Rumcajs”, w którym zagrał tytułową rolę,zdobywając uznanie młodego widza, oraz duodramie „11:16” Rafała Matusza. Od 2013 roku stale współpracuje z Wrocławskimi Teatrami oraz Gdańskim Towarzystwem Przyjaciół Sztuki w którym wyreżyserował i zagrał monodram Marka Koterskiego „Nienawidzę”.

Podziel się:
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePin on Pinterest

Tagi: , , , ,

Posted in Eventy and Wydarzenia by Kasia on Październik 20th, 2014 at 12:25.

Add a comment

Previous Post:   Next Post:

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply